2021-04-11 07:10:00• hírek • Blikk.hu

Ha élete végéig rács mögött marad, akkor is Szilágyi fia örökölhet mindent

Szilágyi Istvánnal tavaly májusban végzett tulajdon fia /Fotó: RAS Archív
Szilágyi Istvánnal tavaly májusban végzett tulajdon fia /Fotó: RAS Archív

Lezárult a nyomozás Szilágyi István (†82) fiának, Péternek (50) az ügyében.

A vádemelésig még várni kell, ám a nyomozás adatai szerint az ország Lópici Gáspárját fia tavaly májusban hosszú perceken keresztül bántalmazta, kalapáccsal többször fejbe verte, fojtogatta, valamint mellkasát is megtaposta. Az idős férfi végül többszörös koponyatörés és sorozat-bordatörés következtében a helyszínen belehalt sérüléseibe.


Idén februárban a színész özvegye, Humenyánszky Jolán (†78) is elhunyt, Péter egyikük temetésén se vett részt. De vajon mi lesz a XVII. kerületi házzal, ahol a tragédia történt? Ki örökli a közel harminc﷯millió forinttal terhelt ingatlant? Lapunk megtudta, a hagyatéki eljárást követően még akkor is a házaspár egyetlen fiára szállhat a ház, ha emberölés miatt bűnösnek mondja ki őt a bíróság, s élete végéig rácsok mögött kell maradnia.


– Nem hiszem, hogy Peti valaha kijön a börtönből, de ha igen, akkor sem tudná sehogy kifizetni a rengeteg adósságot, ráadásul nem is biztos, hogy ott akarna élni, ahol az a szörnyűség történt – kezdte lapunknak a férfi egyik barátja. – Már előre látjuk, hogy mi lesz a vége, viszi a bank az egészet, és pár év múlva, amikor esetleg elbontják az egészet, már senki nem fog arra emlékezni, hogy a négy fal között kioltották egy ember életét.


Mivel a ház egyetlen tulajdonosa Jolika néni volt, a hitel is az ő nevén van, így Péter örökölhet utána. Sokan hiszik, hogy akit gyilkosságért elítélnek, az nem kaphat semmit, ám ez csak abban az esetben van így, ha az elítélt az örökhagyó életére tör, itt azonban nem ez történt.


– Három opció lehetséges abban az esetben, ha az örökség elvesztéséről beszélünk. Az egyik, amikor maga az örökös mond le a hagyatékáról – kezdte lapunknak dr. Szilágyi Roland, az ügytől független ügyvéd. – A másik a visszautasítás, ezt a hagyatéki eljárás során vizsgálják, hogy méltatlanná vált-e az örökös arra, hogy megkapja az őt illető ingó vagy ingatlan dolgokat. A harmadik pedig a kitagadás, amelyet az örökhagyó, jelen esetben az özvegy tehetett volna meg, ha írásban rendelkezik arról, hogy fia semmilyen esetben nem lehet a ház tulajdonosa a halála esetén. Amennyiben ez nem történik meg, és nem is az ő életére tört a bűncselekmény elkövetésekor, úgy nincs feltétlenül jogi akadálya annak, hogy a gyanúsított nevére kerüljön az ingatlan. Mivel rengeteg adósság és végrehajtás van rajta, így ha egy bizonyos türelmi idő után nem fizeti a tartozásokat, akkor a bank vagy a megbízott cég lefoglalja és értékesíti a házat.


További bulvárhírekért keresd fel a Blikk.hu oldalát.

Kapcsolódó hírek:
Legfrissebb apróhirdetések:
További friss hírek:
Valutaváltó:


# Orosz-ukrán háború # koronavírus # baleset # harmadik híd # körgyűrű # vakcina # Nagykároly # Szatmárnémeti
Kiemelt hírek:
Promó: